22 Ağustos 2008 Cuma

Daft Punk'tan Technologic adlı şarkı lütfeeeen


Teknoloji harikası blog sitelerine bir dalış da ben yaptım kendimce yvainethefallen sayesinde. İlk blog'um çok önemli o yüzden. İnternet sevdalısı olarak yetişen bizler artık her şeyi burada bulunca tabiki, hayatımızı da buraya sunmaktan hiç çekinmez olduk. Ben de başlayayım işte bi' köşesinden.
(soldaki fotoğraf muhteşem masa bilgisayar)

*Madem böyle bir giriş yaptım, bir teknoloji harikasından bahsedeyim: Masa Bilgisayar! Dizüstüsü yetmezmiş gibi masasının da çıktığı ve her şeyin dokunmatik olduğu bir şey. Mesela koydun üstüne cep telefonunu bir de fotoğraf makineni, bir elinde diğer tut bir fotoğrafı koy ötekine. Bir parmak hareketiyle ordan oraya dosya aktarımı yapabiliyormuş. Yok artık daha neler bence. Gerçekten teknoloji çok korkutucu, Amish topluluğu (linktir tıklayınız, Amishler hakkında bilgi almak için) gibi yaşamak istiyorum bazen. Teknolojiden yoksun pür hayat. Her şeye tek dokunmayla ulaşabilmek insanı herşeyden itiyor bazen. Her şeye ulaşabileceğini gördükten sonra herşeye sahipmişsin gibi herhangi bir şey bilmek için çaba göstermiyorsun. (yandaki fotoğraf Amish'lere ait)


Aslında insanlar dengeyi oturtamadıkları için ya kendilerini soyutluyorlar Amish'ler gibi, ya da herşeyin içine atıyorlar kendilerini şuanda herkesin yaptığı gibi. Ortasını bulup bir yer edinmek lazım sanki. -bunları da blog'a yazmak ayrı şahane bir şey tabiki-


***Ne Dinliyorum: Tabiki: Daft Punk - Technologic

2 yorum:

yvainethefallen dedi ki...

Hoş geldin sanal dünyamıza 8)

Sophie dedi ki...

Hoşbulduk canım (: