13 Eylül 2008 Cumartesi

Bonjour!

Waytomandalay'da takılınca tabii, kendi sayfamı unuttum. Hemen bir şeyler yazmalıyım edasıyla başlıyorum. İşten ayrılınca, okul da henüz başlamayınca evde oturmak sıkıntılı bir hal alıyor. Ne yapsam diyorsun, tv izlesen, kitap okusan, müzik dinlesen, yemek yapsan evet vakit geçiyor ama işte bu seçeneklerden 3'ü benim gözlerimi hatta sadece sağ gözümü sanıyorum deli ediyor. Bir sadece sağ gözümle bakıp bir de sol gözümle baktığımda arada inanılmaz bir fark var. Acil göz doktoruna ihtiyacım var. Bakalım bu hafta içinde umarım gideceğim. Hem gözümü hem de kafamı rahatlatak için çocukluğumda vakit geçirdiğim bir şey aklıma geldi, hemen kadıköye inip de aldım: hani numaralarına göre boyarsın tuvali, boyadığında da bir resim ortaya çıkar, eğer resme yeteneksizsen de bayılırsın bu şaheserine. İşte bu. Adı meğer "painting by numbers"mış (tam da cuk oturmuş ismi yani). Nasıl mutlu oldum size anlatamam. Bir başlıyorsun yapmaya (arkada fon olarak Radyo Eksen) saatler geçiyor farkında olmadan hem de çok rahatlıyorsun. Herkeslere tavsiyemdir, boş vakit doldurmak için.
****Bu resmi kutusunun nasıl bir şeye benzer olduğunu göstermek için koydum. (Ben de yunuslar boyuyorum ama onun deseni biraz daha farklı)
Neredeyse bu seti alırken kendie kanaviçe de alıyordum ki son anda yırttım, eğer alsaydım aynaya baktığımda annemi görecektim kendim yerine =)

Dün çok leziz, harikulade bir Kupka gecesi yaşandı Peyote'de. Uzun zamanan sonra verdiği bir konser olduğu için sanırsam epey bir kalabalıktı, herkes de çok eğlendi. Fıfılım ve Dadlım'la da güzelce özlem giderdik. Dansettik, sohbet ettik, sarıldık, dertleştik. Ayrıca yeni parçalarını da dinledik ve de çok beğendik, umarım yakın bir zamanda kayıda alırlar. Yaklaşık 1,5 saat sahnede kaldılar, oldukça doyurucu oldu. Ayrıca tabiki bu konserin benim için şöyle de bir faydası oldu, tezim için harikulade sayılabilecek insanlarla tanıştım. Oldukça yön de gösterdiler, fikir de verdiler, yardım da edicekler =)

Şu anda çalan : Serge Gainsbourg - Elisa !

Au Reviour!

3 yorum:

yvainethefallen dedi ki...

Ben de mask yapmak istiyorum ama onun işi epey uğraştırıcıymış. Yine de yaparım belki...

Sophie dedi ki...

daha kolay yoldan belki de ahşap boyamaya gidip ahşap bir mask alıp onu boyayabilirsin =)

yvainethefallen dedi ki...

Annem giderken ben de bazen bulaşıyordum ahşaplarına, sevemedim onunla oynaşmayı. Seramik severim ama. Yapıcam, mask yapıcam sonunda! En son yağlıboyalarımdan sonra bir daha bulaşmamaya karar verdim yağlıboyaya da 8)